Nikdy jsem si nemyslela...

30. června 2015 v 12:47 | Lina Dee |  Myšlenky
Nikdy jsem si nemyslela, že ten blog znovu opráším. Kdysi dávno, někdy kolem roku 2006-7 byl Vecernice.blog.cz velmi navštěvovanou stránkou s tisícem návštěv denně. Bylo to dáno obsahem a hlavně tehdejší módou. Všichni si jistě pamatujeme na upíří boom, které způsobilo Stmívání. A já psala o upírech, o magii, o keltském cvičení Wyda a mělo to úspěch. Blogeři se tehdy velmi živě navštěvovali a najít tenkrát mrtvý, neudržovaný blog spíš byla vzácnost.

Co bohůmžel vzácnost nebyla, bylo kopírování článků. Měla jsem všechny články autorské a děsně mě dralo, když jsem pak našla blogy, které je kopírovaly bez povolení autora a nejotrlejší blogeři ty články vydávali za své. Také mi vadilo, že pokud jsem něco hledala, našla jsem jeden článek zkopírovaný na sto blozích tak, že už se ani nedal najít původní. Blog pro mě ztratil známku věrohodné platformy. Zvítězilo přesvědčení, že blogy mají jen desetileté děti, které neřeší nějaké seriózní autorství, jde jim jen o návštěvnost a o zveřejňování denního článku, i kdyby to měla být naprostá volovina. Přesunula jsem se na jinou platformu a zakoupila doménu prvního řádu a prohlásila, že tak zoufalá, abych měla blog už nikdy nebudu. Dokonce jsem dotaz, jestli mám blog brala poněkud urážlivě. Vždy jsem odpovídala, že blog nemám, ale mám seriózní stránky. Jenže se něco změnilo. Moje stránky byly sice organizovanější než blog, ale neměly tak propracovanou komunitu. Neměly vlastně žádnou komunitu. Takže když jsem zveřejnila článek, nevrhlo se na něj hned xy lidí lačnících po nové povídce, ale sem tam se někdo objevil. Pryč bylo to těšení, že až přijdu z práce, přečtu si nové komenty. Stránky umřely.

Na facebooku jsem poznala mnoho autorů, kteří stále blogují, někteří přímo na blog.cz, jiní na jiných blogových platformách a díky nim jsem měla možnost poznat, že blogeři dospěli. Bodejť. Komu bylo v roce 2007 dvanáct, třináct, tomu je dnes kolem dvaceti. A pro dnešní dvanáctky už není blog takový boom, takže blogerská komunita prořídla a zkvalitněla.

Myslím, že je čas uznat že "Nikdy neříkej nikdy" a vrátit se. Mohu jen doufat, že budu mít alespoň poloviční úspěch, co kdysi, nebo alespoň čtvrtinový... Ale chci živé stránky, ne mrtvé odkladiště článků. Takže ahoj blogeři, já jsem Lina Dee, dříve známa jako Večernice a právě se vracím. Buďte na mě hodní.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Kika Kika | Web | 30. června 2015 v 13:39 | Reagovat

Ja som blogovala od roku 2008 asi do roku 2010.Keď som začínala mala som asi 8 rokov, keď si ten môj starý blog pozerám (hore je už nový) smejem sa, áno mnoho článkov je tam trápnych, smiešnych ale robila som čo ma bavilo. Nekopírovala som, pretože som to všetko brala veľmi vážne a mnoho blogeriek sa vtedy bolo schopné hádať aj týžden cez komentáre. Ale myslím si že bolo, to niečo také iné. Keď si blog písala, naučila si sa mnoho zručností a informácii, ktoré ešte aj teraz častokrát využijem hlavne čo sa týka grafiky. Tento rok som sa rozhodla založiť blog na blogspote. Ale ako som ho založila tak som ho aj zrušila. Máš pravdu blog.cz je originálny pretože je tu taká komunita ľudí, s ktorými sa vieš spoznať kdežto na blogspote chcú byť všetky baby fashion blogerky a neviem čo všetko ešte. Preto som sa rozhodla k blogu.cz vrátiť aj ja, a tak isto dúfam ako ty, že sa mi blog podarí opäť rozbehnúť (ten starý bol v tom čase tiež veľmi populárny). Držím ti palce, že sa ti to podarí :-)

2 Terka Terka | E-mail | Web | 6. července 2015 v 13:03 | Reagovat

Pamatuji si, jak jsem na blog.cz začínala. Také jsem ze začátku kopírovala (hlavně z Wikipedie, nápady z jiných blogů jsem nikomu nekradla, pokud si správně pamatuji), protože jsem ze všeho toho, že mám konečně vlastní blog, byla tak nadšená, že jsem všechno chtěla vyzkoušet okamžitě. Všechno si to jaksepatří osahat a tak. Vlastně už si nepamatuji, jak to probíhalo, ale za nějakou dobu mě to přešlo a pak přišla éra velmi krátkých článků, pak mě napadlo, že bych mohla přidávat povídky, které tedy ze začátku neměly hlavu ani patu (natož ty scénáře, které jsem psala na svém starém blogu), jednu dobu jsem psala na pise.cz a blog mám založený i na blogspotu, ten však zeje prázdnotou a domnívám se, že tomu tak už bude navždy... nemyslím si však, že bych někomu blokovala adresu, přece jen ji mám pod svým občanským jménem stejně jako tu na blog.cz... :-)

Jo, a tvůj článek jsem přidala do výběru témat týdne. Odkaz najdeš pod kolonkou 'web'. :-)

Jinak přeji hodně štěstí a pak také, aby se ti tu dařilo lépe, než na vlastní doméně. :-)

3 Lina Dee Lina Dee | E-mail | Web | 8. července 2015 v 2:07 | Reagovat

[2]:

[1]:
Děkuji oběma za zastavení a povzbuzení. Snad to půjde. Návštěvy by byly, jen komentáře zatím nic. Ale snad se to vstřebá, když víceméně začínám od nuly.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama