Jak jsem se stala vlastizrádcem

26. července 2015 v 12:59 | Lina Dee |  Myšlenky
Protože sdělovací média opravdu nelení, myslím, že situaci u nás v Teplicích nemusím nikomu dopodrobna představovat. Ale přece jen pro jistotu to udělám:

Teplice jsou lázeňské město, už dlouhá léta vyhledávané zejména hosty ze Spojených arabských emirátů, Saudské Arábie a dalších arabských zemí. Zjara přijedou a na podzim, když už je ně moc zima, odjíždí. Jen nepatrná část z nich je tu i v zimě a ještě menší zůstává natrvalo. Ti co se zde usadí, pak většinou fungují v síti kebabáren, ti šťastnější zařizují právě ony lázeňské programy pro své krajany. Za celou dobu, co sem jezdí, s nimi nebyl jediný incident, krom nepořádku v parku a toho, že jejich rozjívená haranťata jezdí na kolech a tříkolkách v okolí lázní a neuhýbají pěškyjdoucím v parku.

V posledních týdnech se objevilo několik poplašných zpráv z agentury JPP (jedna paní povídala), že měli Arabové napadnout maminku s kočárkem, obtěžovat lidi v Zámecké zahradě apod. Vždy jen jeden zdroj a žádní svědci. Bohužel masivní většina lidí je stádní typ, který jakmile se něco začne dít, nechá se strhnout. Pak člověk vidí maminy na demonstracích DSSS a přemýšlí, kam daly oči a mozek, že si neuvědomují, kde a proč jsou.

Pár takovýchhle maminek si všimlo a možná si to i někde přečetly, že Arabové nemají rádi psy. Je to prý pro ně stejně nečisté zvíře, jako prase. A protože se jich osobně dotkl ten údajný převržený kočárek , osedlaly internety a svolaly válečnou poradu. Že to Arabům nedají a vystrnadí je z parku s pejsánky. Zajímavostí je, že v Šanovském, parku se nesmí venčit psi už někdy od poloviny devatenáctého století, ale důležitá je přece ta dobrá věc, je jedno, že při tom poruším vyhlášku starou bezmála dvě stě let.

Proběhla protestní akcička, ale co čert nechtěl, seběhlo se to "náhodou" zrovna, když Arabové v parku slavili konec Ramadánu. To znamená, že měli ohňostroj a psi se mohli s prominutím posrat a jejich venčitelé, kterých bylo tak kolem padesáti, také. Facebook pak zaplavily stížnosti, jak oni si jdou v klidu, jen tak, bez zlého úmyslu, venčit a ti zlí Arabové na ně pořádají bombové útoky. Ovšem Arabové měli svůj ohňostroj předem nahlášený na úřadě, kdežto pejskaři svoji demonstraci ne. Arabové - psi 1:0.

Fajn, Tepličáci chtějí demonstrovat, nebo ještě lépe provokovat, protože z komentářů na FB bylo jasně čitelné, že nechtějí klidnou akci, že se těší na konflikt, aby mohli ukázat, jací jsou čeští pejskaři gerojové. Ale sakra, když už svou provokační akcí vzbudili zájem médií a dokonce i slavomanského rasistického japonskokorejskočeského politika, mohli by přiznat, že ano, šli do toho parku provokovat a protestovat a ne plakat, že už nesmí ani poklidně venčit. Vyhrotilo se to tak, že další týden si na venčení přijel přihřát polívčičku i sám Tomio, park byl prázdný, protože oproti našim hrdinům, Arabové o konflikty nestojí a přesto i s těmi několika, kteří se do parku odvážili, protestující vyběhli, a skončilo to fyzicky napadenou Arabkou, která se ohradila proti fotografování a pokousaným dítětem.


Já nad tímhle jen vrtím hlavou a nechápu proč se to děje. Ve městě, kde byl klid najednou takové rozbroje. Kvůli nepořádku a hluku? To si má ošéfovat radnice a ne parta ženskejch, co se zvedla od mimibazaru a šla protestovat. Jenomže co z toho bude? Odliv lázeňských hostů a úpadek ekonomiky města? Nebo ještě hůře, agresivní odezva ze strany Arabů (čemuž moc nevěřím) nebo to zase nějak vykrystalizuje do ztracena, jako většinou…? Když tuhle svoji myšlenku, že celá akce byla zbytečnou provokací, vypustím do éteru, jsem označována za vlastizrádce, sluníčkáře a zasloužila bych si prý, aby mě v parku Arab podřezal a znásilnil. Nikdo nechápe, že jsem třeba i proti tomu, aby se zde usazovali natrvalo, mám ráda českou kulturu, nejsem multi kulti a dokonce ani nelehám s Araby, jak mě obvinila jedna diskutérka.

JEN MÁM RÁDA KLID A NENECHÁM SE STRHNOUT ZDIVOČELÝM DAVEM.


 

14 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Špekatý tarzan Špekatý tarzan | 26. července 2015 v 13:43 | Reagovat

POvedené :-)

2 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 26. července 2015 v 14:16 | Reagovat

Agentura JPP, to mě dostane vždycky. Hlavně, když jí lidi věří radši, než těm, co se vyskytují kolem a můžou to vidět. Už jsem se setkala s tím, že "já žiju v Itálii a žádná brutální zvěrstva popisovaná v novinách se tu nedějí." "No, ale já si stejně myslím, že na tom něco pravdy bude, protože to lidi říkaj a já radši budu věřit "lidem"." To už si lidi fanaticky stojí za svou teorií nebo svým názorem a připomíná mi to diskuze o Písni ledu a ohně, kdy třeba sám autor shodí nějakou diskuzi tím, že podstatný detail prohlásí za špatně pochopený nebo za lež, ale lidi řeknou, že si "stejně myslí, že by to tak mohlo být, kdo ví" a nevěří dokonce ani autorovi, z jehož hlavy to pochází, a myslí si, že... se to samo stvoří jinak asi! :D Protože kdo ví? Autor ví! :D Stejně jako tady ví lidi, co kolem žijou! Ale ne, těm se věřit nebude, budeme radši věřit názoru sousedky, která vytáhla paty nejdál před deseti lety do hlavního města a čte už patnáct let Blesk, protože na jiný noviny neni zvyklá :D

3 Nelogična Nelogična | E-mail | Web | 26. července 2015 v 14:19 | Reagovat

To už si fakt dělají prdel. Hlavně, že jsou ty chuděrky z Teplic strááášně utlačovaný zlýma muslimama. Vyhánět lidi z parku jen kvůli náboženství je fakt na facku.
(Stejně je na tom nejvtipnější ta náhlá vlna vlastenectví - jak je rok dlouhý, lidi si stěžují na Českou republiku. Přijdou muslimové a najednou jsou všichni neskuteční vlastenci, co si přeci svůj stát nenechají sebrat. Aha.)

4 Em Age Em Age | Web | 26. července 2015 v 15:06 | Reagovat

Všichni muslimové by se asi určitě neměli házet do jednoho pytle. Já ale zase vidím rozdíl mezi bohatými a nejspíš i aspoň vzdělanými Araby, kteří sem jedou na rekreaci a mezi těmi, kteří se sem chtějí nasáčkovat, a u kterých pochybuji, že vzdělaní jsou.

5 Lina Dee Lina Dee | E-mail | Web | 26. července 2015 v 16:09 | Reagovat

[4]: Jistě, já v nich také vidím rozdíl, ale tady v TP jde v 98% jenom o lázeňské hosty. Téma uprchlíků, které je mnohem více diskutabilní a které vyvolalo i tu lokální nenávist k Arabům, léčícím se v lázních, záměrně neotevírám, protože i kolem něj je spousta hysterie a neověřených zpráv, jež, vzhledem k tomu, že tu ještě žádní uprchlíci nejsou, nedokážu vyfiltrovat.

6 Mariella Mariella | E-mail | Web | 26. července 2015 v 18:07 | Reagovat

Vidíš a já v tomhle zase podporuju ty maminy, protože na rozdíl od jiných vím, že něco chtějí dělat a že v těch Teplicích to není ideální - a ano, znám to tam, měla jsem tam prarodiče a mamka tam má pořád dost známých z mládí. (Mimochodem, ta zpráva o tom, že ředitel lázní odmítl v sezóně ubytovat holčičku s asistenčním psem, protože to vadí Arabům, je hoax? U toho si popravdě nejsem jista - a tak to mimochodem ani moc nešířím - ale mám to od mamky, a tak by mě zajímalo víc, když se o to ty tak zajímáš.)
A jistě, hosté lázní - ale mají se stále nějak chovat a nezlob se, Šanovský park kvůli nim vážně nevypadá ideální a těm lidem se nedivím, v noci bych tam nešla ani za nic - a mimochodem, kdybys ty jela někam, třeba na dovolenou, jako host, do arabské země, taky bys nerespektovala jejich zvyklosti? Chodila normálně oblečená v tílku a kraťasech, jak jsi zvyklá u nás, nebo se přizpůsobila?
A ještě jeden dost dobrý článek: http://usti.idnes.cz/komentar-k-arabum-v-teplicich-dja-/usti-zpravy.aspx?c=A150725_220251_usti-zpravy_kha

7 Elinor Elinor | Web | 26. července 2015 v 18:33 | Reagovat

Jenom bych si troufla poznamenat, že pokud vím, Lina v Teplicích žije (minimálně dlouhé roky žila) a má k nim hodně silný citový vztah, takže to "na rozdíl od jiných vím, že něco chtějí dělat a že v těch Teplicích to není ideální" je kapku nošení dříví do lesa. :-D  ;-)

8 Lina Dee Lina Dee | E-mail | Web | 26. července 2015 v 18:36 | Reagovat

[6]: O té dívce s asistenčním psem jsem slyšela, ale také to nemám podložené vůbec ničím, jako většinu těch zaručených zpráv okolo.
Co se týče Arabů v parku. Je to park velký jak kapesník a prakticky nikam jinam tolik nechodí. Park patří k lázním a tak jsou v něm lidé, co se v lázních léčí. S tím problém nemám.

Kdybych byla někde na pobytu,chodila bych tak,jak bych chodila doma, pokud by po mě někdo vysloveně nežádal něco jiného. Zejména proto mají turisté v arabských zemích vyhrazené  svoje zóny, kde můžou ženy nosit třeba bikiny, tak jako mají lázeňští hosté vyhrazený ten park.
Je fakt, že oni jsou zvyklí jinak fungovat. Fajn, pokud jsou tady, měli by se naučit fungovat lépe. Například s tím pořádkem. Opravdu dělají bordel, to bez diskuze. Jenomže jak to říkají naši páni radní - jeden turnus to naučíte, ten odjede a přijedou další, které to musíte učit znovu.
Ten komentář na IDnes jsem četla, ale je to zase jen pohled jednoho člověka na to, že dělají bordel a mají jiné zvyklosti.
Ale všechno je o domluvě, ne o provokaci se psy, která měla vyvolat konflikt, jenom proto, aby si lidé mohli ukázat na ty zlé Araby. Osobně cestu vidím v rodilých mluvčích a v domluvě s lázeňskými hosty.
Staví se tady bydlení k pronájmu, která budou provozovat Arabové, tudíž nebude hrozit střet kultur. Ale proto tomu se také zvedá vlna nevole, protože i když jde pouze o sezónní bydlení, všichni v tom vidí to usidlování. A z toho také nejsem nadšená. Tohle celé je situace, kde město stojí mezi ne dvěma ale několika mlýnskými kameny, přičemž každé řešení bude nějakým způsobem špatné.

9 Lina Dee Lina Dee | E-mail | Web | 26. července 2015 v 18:37 | Reagovat

Elinor, díky :) V Teplicích žiji stále, stěhovat se nemíním, ani kvůli Arabům.

10 Libor Libor | Web | 31. července 2015 v 22:42 | Reagovat

Dobrý článek, díky za něj!

11 Gil Gil | Web | 8. srpna 2015 v 0:43 | Reagovat

Kazit někomu konec Ramadánu, když měli ohňostroj ještě navíc nahlášený na úřadě - hnusné. A jinak jsem tohle vůbec nevěděla, mně jenom minula nějaká zpráva, že zlí muslimové vyhnali z parku někoho se psem a to mělo být asi tohle 8-O

12 Poppy Poppy | E-mail | Web | 8. září 2015 v 11:56 | Reagovat

Díky za článek, tady jde vidět, jak si média vše přikrášlují k obrazu svému, hlavně aby je lidé četli a skutečnost je nezajímá. Jsem ráda, že jsi to napsala ze svého pohledu jakožto obyvatelka Teplic a snažila ses být objektivní. Občas mě vážně překvapuje, jak se někteří češi mohou chovat a smýšlet tak negativně a někdy až násilnicky a hlásat u toho, jak to dělají pro dobro národa a jak jsou vlastně oni ti "hodní" a bojují proti těm "zlým". Z takových lidí je mi smutno

13 Gabriel Decay Gabriel Decay | Web | 8. září 2015 v 12:55 | Reagovat

Já se tomu moc nedivím. Lidi z nich mají prostě strach a strach dokáže hodně věcí.

14 surpan surpan | E-mail | Web | 8. září 2015 v 14:47 | Reagovat

Jsem proti tomu, abychom tu přijímali uprchlíky. Ale tohle co píšeš jsem dnes zažil podobně na fejsu. Roztrhl se pytel s HOAXem a všichni šíří poplašné zprávy ve velkém, i když o tom napíše někdo, na úplně neznámém webu. Je to hnus takhle šířit nenávist.
A i když jsem proti přijímání uprchlíků, šíření stranu a nenávisti mi přijde opravdu nechutné.

15 Illumináti Illumináti | Web | 8. září 2015 v 17:43 | Reagovat

wow
          so dav
   very vlastizrádce
                      so originální
                 8-)  8-)  8-)  8-)

16 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 8. září 2015 v 19:22 | Reagovat

No, tak tohle je vyloženě ze strany mamin docela hloupej tah. Abych byla upřímná, taky nejsem čistý sluníčkář, který by tu uprchlíky vítal s otevřenou náručí, ale na druhou stranu tady to maminky nějak se svými pejsánky nezvládli. :-D

17 Melkora Melkora | Web | 8. září 2015 v 21:40 | Reagovat

Nic si z toho nedělejte, že vám přejí znásilnění Arabem. Já už si to na svou adresu vyslechla mockrát. Je to jeden z nejoblíbenějších argumentů oněch nově probuzených vlastenců.
Podezírám je, že pak jdou domů a celý večer si to dělají při představě, že mě znásilňuje nějaký Arab. :-?

18 Lina Dee Lina Dee | E-mail | Web | 8. září 2015 v 21:48 | Reagovat

Díky všem příchozím za písmenka, která tu zanechali. Divila jsem se, co se děje, že se dneska může měsíc starý článek trhnout a pak ejhle, já koluji na titulce. Můžu říkat jako Karel Gott, že jsem to nečekala, ale raději zůstanu u prostého "Děkuji".
Jak už jsem psala, představa, že mi za domem roste arabské městečko je pro mě znepokojující, ale uklidňuje mě to, že má jít pouze o sezónní bydlení pro lázeňáky, nikoliv stálé usídlení. Tady v Teplicích se strhla mela zejména kvůli hysterii ohledně uprchlíků (kteří do České republiky stejně nechtějí. Jejich Mekka je Německo a Británie.
[12]:[13]:[14]:[16]:[17]:

19 Milující "Zlatokopka" Milující "Zlatokopka" | E-mail | Web | 8. září 2015 v 21:59 | Reagovat

Povedený článek :)

20 Kai Kai | E-mail | Web | 8. září 2015 v 22:14 | Reagovat

Spousta lidí je ovlivněna hromadou keců, které slyší ve zprávách - bombové útoky? Vážně? Nic proti čechům, ale polovina si myslí, že uprchlíci jsou špatní a tak, ale ani si nerozlepí uši, aby se zamysleli, proč se jim říká uprchlíci - PRCHAJÍ (!!). To prostě není jen tak, že by se polovina světa najednou rozhodla, hej, Evropa zní jako hezký kontinent, pojďme jim ho "rozbombardovat" - ne, oni PRCHAJÍ, protože v jejich zemi je neutuchající válka plus nějaký stát založený teroristy. So much win, to si nejspíš mladší generace (já též) nedokáže představit, ale hubu plnou keců? To jo! A stejně jako mezi lidmi u nás jsou svině, tak i mezi lidmi u nich - neříkám, že podporuji jejich migraci, ale ani ji neodsuzuji. Líbí se mi to, že se budou přijímat jen ty, co projdou "podmínkami"; je mi líto těch, co neprojdou, ale poté co jsem viděla záběry z Itálie apod., mě ani nehne něco namítat. Jestli na nás někdo zaútočí, když si je vezmeme pod ochraná křídla? Nebo jestli vůbec někdo někdy zaútočí? A nemohlo by se to stát tak či onak, i kdyby jejich přesunu nebylo? Nevím, proč se lidi tak moc bojí pouze jiných lidí, co se snaží utéct před válkou, ale ok. A ještě mnohem víc nechápu, proč se lidi bojí ohňostroje - u psů to ještě chápu. Jsem ráda, že jsem objevila tvůj článek, i přestože mě to trochu pobouřilo, což sis asi všimla :D Jsem ráda, že aspoň pár lidí se zdravým rozumem se najde :D well done!

21 Jana Jana | E-mail | Web | 8. září 2015 v 23:00 | Reagovat

Jéééj, to mne mrzí, že nesleduji zprávy, protože u toho bych se vztekala jako ďas. Nevadí mi poklidné soužití s cizinci, pokud mne neomezují. Ale vyprovokovat tohle jen proto, že nějaký Arab udělal jednomu kreténovi blbě kebab? No kde to jsme? A Tomio? Kapitola sama o sobě ...

22 Egoped Egoped | E-mail | Web | 9. září 2015 v 11:48 | Reagovat

fajn článek, díky, trochu se tu porozhlédnu :)

23 Baruschka Baruschka | E-mail | Web | 9. září 2015 v 13:38 | Reagovat

Moc pěkný článek :-)
A ne, já Tě za sluníčkáře nepovažuji :-)

24 darkemperor darkemperor | E-mail | Web | 9. září 2015 v 20:17 | Reagovat

Přijde to jenom mně, nebo je teď nějakej celospolečenskej hate na mimibazer a jeho obyvatelky? Tohle už je kolikátý článek na netu, na různé stránce, kde je MB negativně zmíněn...??!

Mám se teda taky přidat, nebo jak?

Zase ale jsou tam nějaké MCBP, takže jsem nerozhodnej.

#milf #stayinformovanej #zkurvenýmigranti #zkurvenýasociálovévšehodruhunakterývyděláváme

25 Lina Dee Lina Dee | E-mail | Web | 10. září 2015 v 0:59 | Reagovat

[24]: Zrovna tady byl ten mimibazar použitý jen jako příklad. Přijde mi ale, že to je skutečně líheň matek, co se jim mlíko vrazilo na mozek a ztratily schopnost soudného uvažovaní. Dříve se mimibazar propíral zejména kvůli nechuťáckým receptům ala pizza z knedlíků. :-x  Mimískovi chutnalo a manža si čvachtal. jinak proti té stránce víceméně nemám. Snad.

26 Malkiel Malkiel | E-mail | Web | 10. září 2015 v 13:19 | Reagovat

[14]: Tak ty ses trhnul od sluníčkářů? :-D  :-D

27 surpan surpan | E-mail | Web | 10. září 2015 v 13:21 | Reagovat

[26]: Myslíš od antisluníčkářů? Jsem proti přijímání, ale ta videa a fotky, které nemají s uprchlíky v dnešní době nic spolčného, mě serou :-D

28 Lina Dee Lina Dee | E-mail | Web | 10. září 2015 v 13:25 | Reagovat

[27]:  Však máš recht. Mě na tom hlavně vadí, že nám mají shora diktovat kolik lidí MUSÍME přijmout. Zase... viděla jsem videa a fotky ze Sýrie a nedivím se jim, že utíkají. Taky bych utekla a dlouho se nerozmýšlela. Tady bylo za Hitlera a v 68. relativně lépe a naši už brali čáru pryč. Kdyby to tady vypadalo jako tam, nezbyde tu už nikdo. Takže tak. Je mi jich líto, chápu je, ale vyloženě za sousedy bych je nechtěla.

29 surpan surpan | E-mail | Web | 10. září 2015 v 13:29 | Reagovat

[28]: Přesně tak, je mi jich líto, ale podle sluníčkářů jsem rasista, protože je nechci mít kolem sebe, protože si myslím, že v budoucnu můžou znamenat pro naší vlast a kulturu, kterou jsme dlouze budovali, ať je jakákoliv, neskutečný problém. Ale jestli mi někdo řekne do očí že su rasista, hned mu jednu asi prásknu, aby viděl, že mě neštvou lidi, kteří jsou jiní, ale blbí... :-D

30 surpan surpan | E-mail | Web | 10. září 2015 v 14:01 | Reagovat

[29]: oprava: neštvou mě lidi, kteří jsou jiní, ale blbí

31 Malkiel Malkiel | E-mail | Web | 10. září 2015 v 14:15 | Reagovat

[27]: No, no. Já si pamatuju tvé počáteční kolísání, kdy ti myšlenka přijímání migrantů nebyla tak úplně cizí. ;-)  :D
Ale potom ses správně rozhodl přiklonit se na tu správnou stranu nás islamofobů. :-D  :-D

32 surpan surpan | E-mail | Web | 10. září 2015 v 14:19 | Reagovat

[31]: Jo ty myslíš článek Deník uprchlíka, viz odkaz.
No vůbec ne. Vždy jsem byl proti, jen jsem se na to chtěl podívat i z druhé strany :-D
Předtím i potom jsem psal o tom, že nechci za sousedy lidi, kteří jsou tak rozdílní a tudíž pro nás nebezpeční. Ale provokovat deníkem uprchlíka jsem chtěl :-D
To je hrozný, jak je člověk na netu sledován :-D

33 Malkiel Malkiel | E-mail | Web | 10. září 2015 v 14:45 | Reagovat

[32]: No, já jsem si ten článek vyložil jako tvé názorové kolísání, jak ses tam naturalisticky vžíval do role toho teoretického zuboženého nešťastníka.;-)
Jo, jak člověk vleze na net, tak je jako nahej. ;-)  :D
Prostě je to taková daň za ohromné možnosti tohoto informačního a komunikačního média.
Na druhou stranu ale nikdo nikoho nenutí, aby se někde vykecával. Může si jen potichu surfovat a kromě CIA, Mossadu a jiných tajných služeb o něm nebude nikdo vědět. ;-)

34 Misuki/Yuki Misuki/Yuki | 10. září 2015 v 18:54 | Reagovat

Ahojky ^^
Založili jsme nový blog o Youtuberech (Cz a Sk), kde ale nebude jen informace, ale také hry (Versusy, Vyřazovačky a pdoobně). Budeme rádi, když se podíváte :3
http://youtubers-cz-sk.blog.cz/

35 surpan surpan | E-mail | Web | 10. září 2015 v 20:11 | Reagovat

[33]: Je pravda, že nejsem úplně rozhodnut, jak tenhle problém řešit. A protože jejich situace je bohužel hrozná, nechci být ten, kdo bude čekat ve středozemním moři s harpunou a propicohvat čluny.
Ale naivita sluníčkářů je neskutečná. Nejvíc se mi líbí kecy, které vypouští z huby. Jsou totiž plní silných slov, každý, kdo s nimi nesouhlasí, je hned rasista, xenofob, není humanista a pak vypustí z huby kecy, že by měl prezident odejít na věčnost a to říkám jen velmi slušné podání toho, co jsem slyšel. Hrajou si tedy na bůh ví co, ale mnohdy tím jen zakrývaj své nechutné vlastnosti. Já bych si nikdy nedovolil o někom říct, že má zhebnout.
Ale na druhou stranu mi vadí ty lživé informace, které se všude šíří a zneužívají toho extrémisti, kteří se chtějí dostat k moci nebo se dostat do vlády.
Takže trošku jsem vyměkl a jsem chápavnější k uprchlíkům, ale stejně je tu nechci. Protože nedokážou spolu vyjít ani u sebe a to věří v jednoho boha. Tady jsme odlišná kultura, mnohdy nevěřící a časem, až se tito uprchlíci tady usadí a založí své početné rodiny, my budeme menšina, budeme ti, kdo budou na tom všem biti, kdo si nezvolí většinovou vládu, ti, kteří budou poslouchat zákony tvořené dle náboženství apod.

36 Malkiel Malkiel | E-mail | Web | 10. září 2015 v 20:55 | Reagovat

[35]: By mne docela zajímalo, jak bys ty osobně definoval termín "extrémista". V minulém století byly tímto termínem označovány levicové teroristické skupiny jako Baader-Meihoffová, Rote Armee Fraktion nebo Brigate Rosse. V současné době jsou tímto termínem označováni lidé, kteří nesouhlasí s oficiální politikou EU a s multikulturalismem. ;-)

37 surpan surpan | E-mail | Web | 10. září 2015 v 21:05 | Reagovat

[36]: Okamura, Konvička, Samková jsou lidi, kteří tlačí svůj názor dost na hraně, podle mě. (Hlavně mnohdy sdílí úplné neověřené blbosti, které si někdo vycucal z palce).
Extrémisté ale nejsou, tam bych spíš definoval skupiny, které preferují násilí a zabíjení uprchlíků třeba na lodích nebo hranicích.
Ale abys dobře chápal můj postoj, na fejsu se neustále dohaduju se sluníčkáři. Nechápu, jak někdo může dobrovolně chtít, abychom si zde nastěhovali uprchlíky, kteří nás budou ohrožovat, se kterými jsou neustále problémy, jejich náboženství není možné ztmelit s naším způsobem žití.
Jsem odpůrce přijímání uprchlíků, zatím nejlepší řešení mi přijde postavit na hranicích tábory, postarat se o uprchlíky, ale pokud by došlo k opuštění tábora, tak pouze směrem zpět k nim, jinak zacházení jako s každým jiným, kdo nezákonně přejde hranice. Azyl je o tom, že jim pomůžeme přečkat nejhorší, dáme jim potravu a ubytování, ne zcela nový život, protože Evropa není nafukovací. Hlavně se musí řešit příčina, ne jen následek.

38 Malkiel Malkiel | E-mail | Web | 10. září 2015 v 21:09 | Reagovat

[35]: Jo, a jinak už jsem docela alergickej na to všelijaké nálepkování. Protože já starej fotr od rodiny, kterej sám vychoval dva syny, celej život žil slušně, nikdy nebyl u soudu, nikdy nikomu nic neukradl a nikdy nikomu nezkřivil ani vlas, jsem najednou extrémista, rasista, xenofob, islamofob, homofob či bůhvíjakej ještě fob. Tato společnost je prostě nemocná. ;-)

39 Lina Dee Lina Dee | E-mail | Web | 10. září 2015 v 21:16 | Reagovat

[38]: Tahle společnost je nemocná, hlavně tím, že má tendence se radikalizovat, všechno hnát na hrany a tím nás i škatulkovat. Hrozně moc se mi líbí Surpanovy názory ale kdyby je prezentoval na Teplickém FB, kam se nakvartýrovali už takoví exoti, jako Konvička sám, nebo za druhou stranu Hrebenar. Teplice jsou samy městen na hraně, protože tady máme Araby. Že jsou to lázeňáci a touhle dobou už balí domů, to nikoho nezajímá, protože jsou hysteričtí z uprchlíků.

40 Lina Dee Lina Dee | E-mail | Web | 10. září 2015 v 21:17 | Reagovat

Jo, nedokončila jsem větu. Kdyby Surpan tyhle názory prezentoval na Teplickém FB, byl by sám označen za sluníčkáře, protože není radikální ani v myšlenkách.

41 surpan surpan | E-mail | Web | 10. září 2015 v 21:21 | Reagovat

[38]: Jn, o to víc mě štve, když nějakej blb, co si o sobě myslí, jak je skvělý člověk - humanista a kopíruje názory jiných a když se ho zeptáš, tak ani neví, proč to tvrdí, mi řekne, že jsem rasista. Já, který se snažím, i když zbytečně, vymyslet nějaké rozumné řešení, kdy pomůžeme, ale neposerem si Evropu. Zbytečně proto, že stejně by mé názory nikdo nebral v potaz, protože nicnedělání je lepší. Ale Němci zapláčou. A oni to ví a proto chtějí kvoty. Většinou zatím ale jen ti, kteří mají uprchlíky ve svém městě. Ti jsou už vyléčení.

42 Malkiel Malkiel | E-mail | Web | 10. září 2015 v 21:26 | Reagovat

[37]: To by mne docela zajímalo, v čem je zrovna Samková extrémistická? Proto, že nazývá věci pravými jmény? Že označila německou vládu za blázny, když migrantům zajišťuje vyšší životní standard, než vlastním důchodcům a lidem v hmotné nouzi?

43 surpan surpan | E-mail | Web | 10. září 2015 v 21:32 | Reagovat

[42]: Malkieli, ty snad ani nečteš? Píšu, že je na hraně, ne extremista. Ale zrovna ona sdílela před pár dny na fejsu fotku zraněného hlídače uprchlíků z Frýdku Místku, což našla na nějakém laciném webu, který se zabýval překlady a napsali jeden článek kvůli návštěvnosti, kde dali fotku velmi těžce zraněného muže, který ovšem nebyl náš zraněný hlídač, ale těžce raněný muž z pásma Gazy. A takových iluzí vytvořila několik pro tisíce lidí, kteří ji sledují a chytí se každé maličkosti, i když jim je následně v komentářích vyvrácena. A fotka se šíří, jak je hlídač těžce zraněnej. Což nezlehčuji jeho zranění, ale na fotce vypadal, jako by ho rozsápali vlci.
A takový člověk, jako je paní Samková, by zrovna měla vědět, co je to šíření HOAXu a nepravd a mohla by si občas něco ověřit.

44 Malkiel Malkiel | E-mail | Web | 10. září 2015 v 21:33 | Reagovat

[39]: Já ti odpovím stručně. Kdyby se vláda chovala zodpovědně k vlastním občanům, tak by žádní tzv. extrémisti neměli šanci získat nějaké body.
Extrémisti vždycky získávají právě v situacích, kdy občané ztrácí oporu v lidech, které si zvolili právě proto, aby jim tu podporu vytvářeli.
Třeba tímto způsobem se kdysi dostali k moci nacisti v Německu. Lidi si je prostě zvolili, jelikož vláda tzv. Výmarské republiky nebyla schopna zajistit svým vlastním občanům slušný život.

45 Lina Dee Lina Dee | E-mail | Web | 10. září 2015 v 21:41 | Reagovat

[44]:S tím se nedá nesouhlasit. Jakákoliv nejistota způsobuje upínaní se k, byť extrémní, jistotě.

46 surpan surpan | E-mail | Web | 10. září 2015 v 21:42 | Reagovat

[44]: No, jenže omlouvat chování řadových Němců tím, že se vláda nechová zodpovědně, především ta vladá, která byla demokraticky zvolena, mi přijde podivné.
Já chápu, proč jsou lidi proti, protože jsem zásadně proti také. Jen nechápu, proč se to zvrtlo tak, že je chtějí zabíjet na moři, na hranicích, když se zatím nenašlo jiné řešení, jak to celé udělat?
Takovéto naše polemizování večer na blogu je také úplně k hovnu, nezmůžeme vůbec nic, stejně jako většina kecalů. Jenže já si to dokážu připustit.
A zároveň pokud dojde k tomu, že budeme opravdu fyzicky ohrožování, budu se bránit.
Nyní je to zatím jen o tom, že si politici snaží nahnat hlasy. Nejlepší je asi Sobotka a Babiš, kteří už tolikrát změnili názor, podle toho, jak se to v dané situaci hodí, že se to nedá ani spočítat. A začlo to myslím v dubnu v Bruselu, kde odkývali kvoty.
Já osobně jsem zatím uprchlíka neviděl a ani o tom nestojím. Z doslechu ale vím, že na hlaváku v Brně jsou pravidelně. Ale míří do Německa. Tak proč je tady zdržovat. Musíme jím pomoci - tedy naložit do autobusů a odvést na hranice s Německem. Přece je nebudeme nutit, aby tady zůstali, když sami nechtějí.
Já asi neumím odpovědět stručně :-D

47 necroparanoia necroparanoia | E-mail | Web | 10. září 2015 v 22:29 | Reagovat

Děsím se, s čím agentura JPP přijde příště...

48 Malkiel Malkiel | E-mail | Web | 10. září 2015 v 22:46 | Reagovat

[43]: Já to říkám furt, že FB je jedna velikánská žvanírna, která v této napjaté situaci zrovna nepřináší nic moc dobrého. Jinak já osobně za extrémistu považuju člověka, který dělá extrémní skutky. A ne člověka, který jen žvaní na FB, popřípadě tam zveřejňuje tam nějaké fejky.
To, že někdo žvaní o tom, že by zabíjel migranty ještě neznamená, že by je zabíjel doopravdy. To jsou všechno jen kecy ve smyslu rčení "pes kterj štěká, ten nekouše". Pokud by se vyskytnul nějakej opravdickej extrémista, kterej by chtěl skutečně zabíjet migranty, tak to přece nebude dopředu avízovat, aby ho hned lapli. To snad tak naivní nejsi, abys těm žvástům o zabíjení věřil? Nezapomeň, že všechny tyhle média jsou bedlivě sledovaný policií a tajnejma službama.
Většina těch internetových extrémistů z obou stran barikády ve skutečnosti nebezpečná není, protože ani nejsou schopni zvednout své zadky od počítačů a veškeré své emoce si vybijou právě v těch diskuzích. A když se vyžvaní, tak se jdou někam lovískovat nebo pařit hry na počítači. ;-)
P.S. Kdyby se třeba vzalo vážně žvanění třeba na Novinkách, tak by tady v republice musely téci potoky krve. :-D

49 surpan surpan | E-mail | Web | 10. září 2015 v 22:53 | Reagovat

[48]: Tak je jasné, že většina jsou jen kecalové, ale člověk nikdy neví, komu rupne v kouli.
Mě některý kecy na přijdou extrémní. Víš proč? Protože jestli to budu muset ještě číst, rupne v kuli mě a autora půjdu profackovat.
Jn, Novinky jsou fakt hustý. :-D
Ale je pravda, že zatím cajti nikoho neobvinili ne? Až uvidí po předvolání ty lulany z novinek, co to psali, tak jim dají ještě pětikorunu na cestu. O_O  :-D

50 Malkiel Malkiel | E-mail | Web | 10. září 2015 v 22:54 | Reagovat

[46]: Jo, a ještě k těm Němcům. Je pravda, že si tuto vládu sice sami zvolili. Jenže v předvolebních slibech těch politiků, kteří se ucházeli o jejich hlasy, určitě nebylo ani slovo o tom, že jim ta vláda do země nastěhuje skoro milion migrantů jen za tento rok. ;-)

51 surpan surpan | E-mail | Web | 10. září 2015 v 22:58 | Reagovat

[50]: Ale fuj, jako by někdo za posledních 20 let udělal něco, co slíbil v politice. :-D

52 Malkiel Malkiel | E-mail | Web | 10. září 2015 v 23:00 | Reagovat

[49]: Takže ty jsi vlastně extrémista, když chceš někoho fackovat. ;-)  :D
No jo, mladá horká hlava. :-D
Tak já ti zase ze své staré chladné hlavy řeknu, že kecy nemaj cenu a že nemá smysl se jimi nějak moc zabývat. ;-)
Ale koukám, že tě sluníčkáři zase nějak nakřápli a lanaří tě na svoji stranu. Tu spravedlivou. :-D  :-D

53 Malkiel Malkiel | E-mail | Web | 10. září 2015 v 23:04 | Reagovat

[51]: Já bych škrtnul těch dvacet let a místo toho bych napsal "nikdy". ;-) Taková je prostě politika. ;-)
Proto já osobně nejsem ani příliš velkým příznivcem demokracie, protože ten systém má velké slabiny. Já bych se osobně přikláněl k systému osvíceného monarchy. ;-)

54 surpan surpan | E-mail | Web | 10. září 2015 v 23:04 | Reagovat

[52]: Strana sluníčkářů je pro mě nedosažitelná, neboť se výlučně neshoduje s mými názory. Což by ovšem mohla doložit různá komunikace, kde jsem nazýván rasistou.
Ale ty jsi první, kdo píše, že nejsem ani odpůrce. To musím potopit loď abych byl v klubu?

55 surpan surpan | E-mail | Web | 10. září 2015 v 23:08 | Reagovat

[53]: Jn, to zrovna zkouší realizovat v Severní Korei. Akorát jejich monarcha není osvícený, ale je přímo jejich Sluncem. Demokracie je fajn, jen si ji nesmí naše elita přizpůsobovat podle svých potřeb. Což se vlastně zároveň v té větě vyloučilo :-D

56 Malkiel Malkiel | E-mail | Web | 10. září 2015 v 23:10 | Reagovat

[54]: Ty jsi prostě pořád takovej rozkolísanej. Ale tato zjitřená doba si žádá pevné postoje. Proto se budeš muset rozhodnout. Buď budeš se sluníčkářema nebo s náma islamofobama. Jinak tě smetou obě strany zároveň, protože přebíhače nejasných postojů nemá nikdo rád. :-D  :-D

57 Malkiel Malkiel | E-mail | Web | 10. září 2015 v 23:12 | Reagovat

[55]: No, ušetřils mi práci, jelikož sis odpověděl sám. ;-)  :D

58 surpan surpan | E-mail | Web | 10. září 2015 v 23:20 | Reagovat

[56]: Za celou dobu jsem se ke sluníčkářům ani nepřiblížil, tedy pokud jsem si nechtěl kopnout :-D.
Můj postoj je stále pevný, jen s řešením. Protože být pouze extrémní a nemít nějaké řešení, co dělat už s těma, co tu jsou, je jen výkřik do tmy.
Nepouštět je do Evropy, postarat se na hranicích a jak dojde ke změně u nich, poslat je do jednoho zpět.
Pokud budou mrchtat, poslat je zpět hned. Pokud se jim nebude líbit vepřový řízek, mají mít na výběr. Řízek, nebo hlad. Pokud budou dělat bordel v táboře nebo dělat vzpouru, poslat zpět do Sýrie.
Tedy, pokud se budou chovat slušně, mohou přečkat v uzavřeném táboře na hranicích EU, než průser zkončí, nebo spíš ustane. Pokud udělá průser, půjde zpět.

59 Malkiel Malkiel | E-mail | Web | 10. září 2015 v 23:39 | Reagovat

[58]: Tak to je slovo do pranice. Teď jsi prokázal, že jsi na správné straně. Teda pokud se přede mnou jako před kovaným islamofobem nesnažíš ukázat lepším světle. :-D  :-D
Ale uvědomuješ si, že takový názor na řešení situace je z pohledu druhé strany nesmírně extrémistický, rasistický, xenofobní a islamofobní. Ale
jinak já v tomto směru zastávám naprosto stejný názor. A tvrdím, že široce otevřená náruč mamá Merkelové je cesta do pekel. A nejen pro Německo, ale pro celou Evropu. Neboť právě Německo je nejvýznamnějším hráčem na evropském trávníku. A pokud půjde ke dnu Německo, tak to strhne všechny. Už teď se začíná německá ekonomika pod vlivem událostí poněkud kývat a burzy jsou poněkud neklidné. V Německu totiž funguje systém, že ty migranty nesou na hrbu města, okresy a spolkové země, kam přišli. Takže celostátní kasa je zatím klidná. Jenže ta města a spolkové země to dlouho neutáhnou a budou to chtít ekonomicky hodit na Berlín, když to způsobil. A potom teprve nastane mazec. Třeba nejbohatší spolková země Bavorsko už se pod tím náporem hroutí. Protože rozpočty měst ani spolkových zemí s takovými náhlými výdaji pochopitelně nepočítaly.

60 surpan surpan | E-mail | Web | 10. září 2015 v 23:49 | Reagovat

[59]: Uvědomuju, vždyť ti říká,m že jsem byl osočen, že jsem rasista. Dokonce jsem přišel o kamaráda, který je sluníčkář, neboť jeho názory nebyly slučitelné s mými, neboť on sem chce tahat uprchlíky, což pro mě je úplná blbost.
Německo je v prdeli, když to shrnu krátce. Merkelové stačí říct, že je matka všech uprchlíků a ona je hned hotová.
A my jsme v prdeli taky, bo jsme na něm závislí. Takže co už.

61 Malkiel Malkiel | E-mail | Web | 11. září 2015 v 0:08 | Reagovat

[60]: To já tě s tím sluníčkářstvím jen tak pošťuchuju. :D To aby řeč nestála.;-)
Jinak tvé skutečné názory už znám dlouho. Vlastně od té doby, co jsem ti už před drahnou dobou pochválil jeden článek na tvém blogu, který jsem s potěšením kvitoval jako velmi vyzrálý názor člověka mladší generace.
Oni si ti evropští politici jaksi sami dělají do kalhot, protože jsou neustále několik kroků za vývojem situace. Před několika měsíci se hrdě kasali a sebevědomě prohlašovali, že se o všechny uprchlíky postarají. Jenže to se teprve mluvilo o tisících uprchlíků. Potom z toho najednou byly desetitisíce, nyní už to jsou statisíce a v Asii i v Africe už jsou na cestě miliony. A oni teď ti chudáci politici nevědí jak z toho, aby neztratili tvář především před okolním světem a před těmi migranty, kterým naslibovali hory doly.
Navíc jaksi nepočítali, že se na skutečné uprchlíky ze Sýrie nabalí ohromná masa migrantů z celého blízkého a středního východu a z půlky Afriky. Ale když někdo otevře dveře dokořán, tak holt musí počítat s tím, že tam vleze každý. ;-)

62 Malkiel Malkiel | E-mail | Web | 11. září 2015 v 0:33 | Reagovat

Jinak bych se chtěl majitelce blogu omluvit, že jsme se tady se Surpanem trochu usalašili a rozkecali. Rozhodně to nebylo plánované. Prostě se to tak nějak vyvinulo. Takže děkuji za pohostinnost. ;-)
Jo, a ještě bych se chtěl vyjádřit k tvému článku. Rozhodně souhlasím s tím, že nesmyslné provokace nic neřeší a že několik bohatých lázeňských hostů z muslimských zemí rozhodně nenaruší národnostní, sociální a ekonomickou rovnováhu ani naší země, ani Teplic. Myslím, že v tomto směru mají zejména severočeská města mnohem závažnější problémy na zcela jiném poli. ;-)

63 Lina Dee Lina Dee | E-mail | Web | 11. září 2015 v 0:40 | Reagovat

[62]: Pohoda, klídek, kafíčko :D Já si zítra počtu od obou a bude. Navíc každý komentář je pro  rozjíždějící se blog bod k dobru.

64 Malkiel Malkiel | E-mail | Web | 11. září 2015 v 0:47 | Reagovat

[63]: Tak to máš dobrý. Přes šedesát komentářů na začínající blog je slušnej počin. Já jsem na svém blogu byl ze začátku první tři měsíce úplně sám. :D

65 Lina Dee Lina Dee | E-mail | Web | 11. září 2015 v 0:52 | Reagovat

[64]: Ono je to trošku jinak, tenhle blog, jakože adresa je skoro deset let stará, byl to hodně úspěšný blog plný magie, upírů, mystiky a tak. Prostě to, co tenkrát frčelo. Bylo mi osmnáct, byla jsem plná elánu a pak elán vyprchal -blog usnul... nadlouho. A před časem jsem se rozhodla, že spící princeznu Večernici zase probudím k životu a tohle je výsledek.

66 Malkiel Malkiel | E-mail | Web | 11. září 2015 v 1:00 | Reagovat

Ach tak. Mně bylo nějak povědomé to jméno večernice.blog, že jsem jej musel vídávat. ;-)

67 Loretten Loretten | Web | 11. září 2015 v 11:01 | Reagovat

Nojono...tak lidi holt neumějí brojit proti něčemu s rozumem. Je tak tisíc inteligentnějších možností jak Arabáky vyhnat, když na to přijde a ještě na tom třeba trhnout. Ale ne, maminy z mimibazaru prostě nemyslej.

68 Cherrybumbum Cherrybumbum | Web | 11. září 2015 v 11:35 | Reagovat

Prej agentura JPP :D Tak to mě docela rozsekalo. :D

Upřímně, mě celé tohle divadýlko, který začalo kvůli uprchlíkům, docela nebaví. Najednou si totiž Češi děsně uvědomují, že jsou Čechy, a že tahle republika patří teda jenom nám. A nejvíc vtipný na tom je, že myšlenku o tom, že bychom se měli lépe, kdybychom tu žili bez nějakých cizinců, vykládají ti, kteří ráno jdou k Vietnamcům do večerky pro cigára a rohlíky, na oběd skáknou k Arabům pro kebab, odpoledne se staví opět k Vietnamcům pro nějaký hadříky a večer si k jídlu objednají čínský nudle od "Japončíků" na rohu ulice.

Asi budu teda vlastizrádce, ale přijde mi tohle celé zbytečné, a hlavně na tvých příkladech z Teplic jsem se upřímně zasmála nad blbostí všech těch lidí. A co se týče Okamury, tak tomu jsem kdysi dávno celkem fandila, když kandidoval na prezidenta, ale dneska jsem ráda, že to tenkrát raději vzdal. Protože teď se nestačím divit, co z něj občas v tomto směru dokáže vypadnout za "moudra".

69 Egoped Egoped | E-mail | Web | 11. září 2015 v 16:22 | Reagovat

[35]: "Tady jsme odlišná kultura, mnohdy nevěřící a časem, až se tito uprchlíci tady usadí a založí své početné rodiny, my budeme menšina, budeme ti, kdo budou na tom všem biti, kdo si nezvolí většinovou vládu, ti, kteří budou poslouchat zákony tvořené dle náboženství apod." - tím "tady" myslíš ČR nebo EU?

70 surpan surpan | E-mail | Web | 11. září 2015 v 16:57 | Reagovat

[69]: čr

71 Lina Dee Lina Dee | E-mail | Web | 11. září 2015 v 19:47 | Reagovat

[68]: Přesně tak, celé Teplice žerou kebab a chodí k Vietnamcům do večerky a na nehty. A taky řvou o tom že Čechy čechům. Znám jednoho, co pár let nedal ani ránu bez kebabu, s mnoha Araby se kamarádil, a pak vyvěsil video, jak pálí korán. Tepličáci jsou větroplášťové, ale o tom bude článek až příště.

72 Egoped Egoped | E-mail | Web | 11. září 2015 v 21:44 | Reagovat

[70]: Tak si říkám, kolik bychom jich museli přijmout, jakou by museli mít porodnost a kolik let by trvalo, než by se z nich stala většina a napadají mě jen fantaskní čísla :)

73 surpan surpan | E-mail | Web | 11. září 2015 v 22:04 | Reagovat

[72]: Nikdo netvrdí, že to hrozí v rámci 5 let. Hlavně záleží na tom, na jakých číslech se migrace zastaví, jestli se vůbec zastaví. Pokud se nyní má přerozdělovat 120 tisíc uprchlíků po EU a ČR má dostat 3 tisíce, je to poměrově malá část. Tedy 1/40 z celkového počtu. Pak záleží, jak dlouho tohle bude trvat, třeba letos Německo počítá s 800 tisíci uprchlíky, což by pro nás znamenalo 20000 uprchlíků. A to není konec. To je jen letos. Ano, je to malé číslo, ale když se započte celkem vysoká porodnost muslimských žen a neustále se zvyšující množství uprchlíků jak z Afriky tak z východu, může za 20 až 50 let nastat pěkný průser, který zažijeme jak my, tak naše děcka. Je to samozřejmě jen doměnka, stejně jako tvé domněnka, že nic nehrozí a všude je bezpečno, Sluníčko krásně svítí. Od toho jsou státy rozděleny, protože se kultury nesnesou, od počátku historie. Pokud by to mělo být jinak, je třeba udělat jeden světový stát, kde se všichni budou mít dobře, budou spokojení, celý svět bude multikulturní a hlavně, všichni se budou navzájem přímo milovat. Pak už jen zbývá zrušit diskuze, protože všichni budou mít stejný skvělý názor.

74 Egoped Egoped | E-mail | Web | 13. září 2015 v 0:26 | Reagovat

800 tisíc uprchlíků, které letos čeká Německo, neznamená, že si jich ten počet nechají. Určité nezanedbatelné procento zamítnou, některým přiklepnou doplňkovou ochranu a někteří budou moct zůstat "na stálo". Tak jako v ostatních státech, kde si to země rozhodují samy podle svých azylových pravidel. Ale to je jen tak bokem.

Oukej, tak když k nám přijde 100 tisíc (třeba během pěti let) - což je už samo o sobě dost sci-fi číslo - všechno chlapi v produktivním věku a ti si navíc přivedou ještě dalších sto tisíc žen. Všichni u nás zůstanou a ještě k tomu se mezi sebou popárují a budou mít děti.

Malá odbočka: např. v Sýrii byla porodnost žen v roce 2014 cca 2,68 a měla/má klesající tendenci rok co rok (pro srovnání 2000 to bylo cca 4,06, v roce 2010 už 3,02 - takže už před válkou to šlo stále níž) a i další národnosti mají stále menší čísla (indexmundi.com). Neříkám, že jsou naprosto přesná a spolehlivá, ale dá se k nim myslím minimálně přihlédnout. Nemluvě o tom, že s vyšším vzděláním, ekonomickou a vůbec životní úrovní atd. se porodnost zmenšuje. Turecko to má kolem 2 už delší čas - tolik k tomu, že muslimské ženy mají více dětí - jen náboženstvím to nebude.

Ale i tak to teda schválně napálíme a dejme tomu, že bude mít každý z těch 100 tisíc párů 4 děti a nikdo neumře => 200 + 400 tisíc. Řekněme, že v roce 2020 jich bude 600 tisíc. Za 25 let se prvním dětem narodí nova generace, podrží si svoji silnou porodnost (4) a narodí se 1,2m dětí. Už tu tedy budeme mít 1,8m v roce plus mínus řekněme 2045-2050. Nikdo samozřejmě neumřel :) Stále to však není zdaleka žádná většina v přibližně desetimilionové republice. Vlastně spíš už 12 milionové. Těch "původních/nemuslimských" obyvatel bude stále kolem 10 mega stejně jako posledních 50 let.

V roce 2075 už bude narozena další generace => 1,8m + 2.4m nových dětí = 4,2m muslimů. Což pořád není ani třetina celkového počtu obyvatel (původní si drží svých deset mega, tedy má ČR cca 14,2m celkem a začíná se nafukovat, avšak nic se s tím nedělá) a to stále neumřel jediný muslim - na rozdíl od nemuslimů - a stále si i po těch letech drží tu megaporodnost jako na začátku.

Jestli i tak tohle nepřijde někomu jako (velmi mírně řečeno) přitažené za vlasy, tak fakt nevím :)

Nevím, kde jsi vzal, že bych někdy někde napsal "domněnku", že nic nehrozí a všude je bezpečno - možná mi to připomeneš? A vůbec té druhé půlce tvého komentáře moc nerozumím. Ptal jsem se na jednu věc a taky jen tuhle jednu konkrétní komentoval. Nic o sluníčku, státech a jejich hranicích, (ne)snášenlivosti kultur, multikultuře nebo vzájemné lásce jsem nepsal. Ale už asi začínám chápat, jak snadno se dá strhnout diskutující k pocitu, že oponent patří k opačnému extrému a tak je potřeba ho označit :)

75 Egoped Egoped | E-mail | Web | 13. září 2015 v 0:30 | Reagovat

[73]: zapomněl jsem přiřadit :)

76 Egoped Egoped | E-mail | Web | 13. září 2015 v 0:40 | Reagovat

Sakra, špatný počty - mělo to být ještě míň. 200 + 400 + 800 (ne 1,2m) + 1,6m (ne 2,4) = 3m (nikoliv 4,2m) v roce +- 2075

Omluva.

77 surpan surpan | E-mail | Web | 13. září 2015 v 10:46 | Reagovat

[76]: Proto píšu, že to bude problém hlavně pro naše děti a jejich děti. Protože asi záměrně jsi už nepočítal dále, než je rok 2075, kdy nastane ten zlom.
Jenže jak píšeš, nejsme schopni odhahdnout správná čísla. Zároveň počítáš jen se Syřany, Afričany jsi vynechal (ti se množí monhem lépe). Také počítáš s tím, že po 5 letech zkončí jakákoliv další migrace? To jako fakt? Také zde již 12 tisíc muslimů máme původních, ale to je zanedbatelné číslo. Ale celkově je to kámen úrazu. Především záleží na přílivu a délce uprchlíků a na tom, jak moc velká porodnost bude.
Samozřejmě doufám, že ten počet bude nízký. Momentálně v Česku máme podle statistik pouze 0,1% obyvatel, kteří se hlásí k Islámu a číslo bude narůstat i kvůli odporu lidí k tomuto náboženství asi jen velmi pomalu. Ale je tu příliš mnoho proměnných, podle kterých může vyjít, že za 50 let zde bude 1% muslimů, ale klidně i 50%. Takže obavy mohou být nas místě. Netvrdím, že to je jistota, ale obavy z toho určitě mám. Jde jen o to, jak se bude vyvíjet politika v EU a jakým směrem se bude problém vyvíjet, jestli se bude něco dít.
Ten poslední odstavec byl pouhopouhý sarkasmus, kterým vyjadřuju, jak mě tohle téma už nebaví, jak mě nebaví nsivní názory sluníčkářů, jak mě nebaví extrémní názory odpůrců, kteří by vraždili lidi na lodích. A jak si každý myslí, že má pravdu jen on a přitom nikdo neví, co nastane, neboť v celém tom kolečku je neskutečné množství proměnných, což určitě nedokážeme spočítat, hlavně když máme problémy i se sčítáním (tím se nevysmívám tvé chybě, ale sám jsem si doma při počtech zapomněl odečíst jednu věc a vyšlo mi příšerné číslo, než jsem si chybku našel), takže nějaká složitá matematika asi jde mimo nás :-)
Ale jak píšu, tohle téma mě už neskutečně štve, protože kamkoliv jdu, ptají se mě na názor, sluníčkáři se vidí jako humanisti, ale přejí smrt prezidentovi, nejzarytější odpůrci by stříleli na hranicích...pak v novinách vydají článek s fotkou, jak sem putují jen chlapy, pak ale najdu video, jak jsou to hodně i matky s dětma a jak je policajti řežou obušky...je to téma tak plné rozporů, dezinformací, Hoaxů, naivity, nesnášenlivosti, že už to řešit nechci, především proto, že s tím stejně většina lidí vůbec nic nezmůže a můžeme ledatak o tom mluvit (hadát se) a šoupat nohama a očekávat, co nám EU nařídí.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama