Emoce a typy osobnosti

7. srpna 2015 v 22:54 | Lina Dee |  Myšlenky
Každý o sobě tak nějak víme, co jsme zač. Že jsem nerealistický snílek, mi nikdo nemusí říkat, to vím sama moc dobře. Přesto je ale každý rád, když se o sobě dozví něco víc, i tak, že to bude znamenat zařazení do nějaké škatulky.

Včera kamarád sdílel na Facebooku odkaz na test osobnosti. Dělám si ho celkem pravidelně, tak jednou za dva roky a sleduji, jestli mi vždy vyjde stejně. Vyjde. Moje osobnost se nemění, i když by někteří lidé byli raději, kdyby se měnila. Test je je zde: http://testosobnosti.zarohem.cz/test.asp, je zdarma a vždy mě překvapí jak je přesný. Vyšel mi výsledek INFP


· Písmeno I značí introvertního člověka, který se dokáže soustředit na maličkosti a hlavně na myšlenky a pocity. Nevyhledává tolik kontakt s okolím, který mu někdy může být i nepříjemný a raději poslouchá, než aby se zapojil do konverzace. Obvykle předem promyslí, co řekne, než aby ze sebe chrlil nesourodé informace.
  • Písmeno N znamená, že Vaše intuice upřednostňuje myšlenky, teorie a fantazii. Takto orientovaný člověk rád dělá věci pokaždé jinak, zkoumá, co se proč a jak děje a jak by se to dalo dělat lépe. Spíše než praxe a to, co je, ho přitahuje budoucnost a různé abstraktní teorie.
  • Písmeno F charakterizuje člověka, u kterého rozhoduje cítění. Řídí se pocitem z věci způsobem více/méně, lepší/horší. Takový člověk dává přednost dohodám, často je empatický a rád dělá lidem radost.
  • Písmeno P znamená, že preferujete vnímání před úsudkem. Takový člověk spoléhá na subjektivní mínění a nechává si všechny možnosti otevřené. Nejlépe se mu daří pod tlakem, v časové tísni, když už je poslední možnost něco udělat. Takto založený člověk neplánuje - probudí se, usmyslí si, že si udělá výlet a všechno začne řešit teprve, až je to potřeba.


    Dále jsem se pak dozvěděla toto:

Tichý citlivý snílek, který fantazíruje o životě v dokonalém světě. Touží po hlubokých vztazích a konat dobro. Má sklony si všechno zpočátku idealizovat.
Zaměstnání se k němu hodí takové, kde nevadí jeho časté výpadky v soustředění (to, co může vypadat jako lenost, jsou pouhé úniky do světa fantazie) a naopak bude využito jeho silně vyvinuté estetické cítění. Není proto zvláštní, že největší spokojenosti dosáhne jako umělec. Zejména básník, spisovatel nebo malíř. Vrozený idealismus pak často může zužitkovat jako aktivista v boji za nejrůznější práva.
Mezi jeho zájmy často patří psychologie, náboženství, esoterie, filosofie, umění. Věří v určitou formu nadpřirozena. Nemá však rád organizované náboženství (davové oslavy, striktní příkazy a zákazy...)
Snílek je z hloubi duše nesobecký a ochotný přinášet velké oběti. Většinu času se nachází buď v období "růžových brýlí" (nekritického obdivu) nebo v období zklamání a smutku. špatně snáší stres, nátlak nebo vyhrožování. Nerad je středem pozornosti a nemá ambice dělat kariéru. Raději pozoruje než aby se zapojil do akce. Často jedná na základě aktuálního popudu či nálady. Nemá rád směrnice, rozvrhy a termíny.
Ve vztazích hledá úplné porozumění, splynutí duší. Je velmi empatický a pozorný k druhým lidem. Neumí říct ne, což vede k tomu, že ho někdy druzí využívají.

Co si budeme nalhávat, sedí to do posledního písmene. Je zvláštní, že i taková složitá věc, jako je lidská osobnost se dá poměrně snadno zařadit na základě pouhých padesáti otázek. Zajímalo by mě, milý čtenáči, jestli sis test také udělal, a jestli se s výsledkem ztotožňuješ stejně, jako já.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Gil Gil | Web | 8. srpna 2015 v 0:25 | Reagovat

Krásné, líbí se mi ten nápad a jak Ti to sedělo a popis Tebe :-)

Když už, tak jsem si to taky zkusila, ať je legrace, ale myslím, že se docela znám.

Tady vyšlo: INFJ - Nejvýraznější vlastnost: empatie, dává přednost samotě a klidu, je perfekcionista (ale jo:D) a je silně mysticky založený :-D a často na sebe vezme příliš mnoho zodpovědnosti. Soucitný, okolím respektován víc než si myslí. Má pochybnosti o skrytých motivech druhých lidí. Dává si vše do souvislostí i tam, kde by je nikdo jiný nehledal. Upřednostňuje hluboké vztahy a bezpodmínečnou věrnost. Ideální povolání: malíř, spisovatel, básník, režisér, herec, psychoterapeut, konzultant, kněz, designér :-D

Tahle mne nejvíc pobavila:

Když zazvoní telefon:
a) spěcháte, abyste jej zvedli první
b) doufáte, že jej zvedne někdo jiný

No samo že to druhé :D

2 Elle Elle | Web | 8. srpna 2015 v 0:48 | Reagovat

Tenhle dotazník je jeden z nejlépe sestavených a veřejně dostupných :) Psala jsem na lidskou osobnost odbornou práci :D Nejsem odborník, rozhodně ne v tomhle.. bylo to dávno..

Mě vychází vždy INFJ.. údajně je to nejméně početný výsledek, ale jak tak v okolí pozoruji, je jich mnohem více :)

3 Lálí Lálí | 9. srpna 2015 v 9:03 | Reagovat

ano, a já jsem jako vždy ve všem dost nevyhraněná :)
EXFP, kde mi test sám říká, že není možné konkrétně určit, neboť bilancuji mezi dvěma charakteristikami...to je mi podobný :)
ale podle všeho se blížím více ESFP:Vyhledávači společnosti, přátelští, zábavní. Nejsou silní v analýzách dat, jako manažeři neumí pozitivně a konstruktivně kritizovat. Sice bývají nedochvilní, ale nejsou ješitní a urážliví. Není to typ vědce, spíše uplatňují zdravý selský rozum.

4 Jana Jana | E-mail | Web | 8. září 2015 v 23:00 | Reagovat

:D  :D  :D  Jsem si raději neměla dělat :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama