Privátní Hitlerové

20. srpna 2015 v 22:30 | Lina Dee |  Myšlenky
Dnes a denně si říkám, že už ten facebook vážně zruším, ale co naplat, je to moje brána do světa. Na osobní kontakty moc nejsem, tak se družím virtuálně. Jsem mimo jiné členkou skupiny Teplice, která překypuje vzorkem tzv. běžného občana Teplic. Tedy bytosti za všech okolností s něčím nespokojené. Přes léto jim vadí Arabové, mimo sezonu pak cikáni a feťáci (jejich množiny nemají prázdný průnik). Zajímavé ovšem je to, jak se na pohled milí lidé, babičky, maminky od dětí, obyčejní řemeslníci, bodří pánové, všichni dokážou radikalizovat, pokud dojde řeč na některé z těchto citlivých témat.

Není to tak dlouho, co u nás hořelo v hotelu, který mimo jiné ubytovává arabské lázeňské hosty. Kolik lidí pak na facebooku litovalo, že žádný neuhořel, nebo alespoň nebyl zraněn. Stala se dopravní nehoda, řidička srazila romského chlapce, hned jsme se dozvěděli, že žádná škoda a že dokud není mrtvý, je to špatně odvedená práce. Jiná paní, i když ne teplická, litovala, že v lodi, která pašovala uprchlíky, jich zahynulo "jen" kolem čtyřiceti. Napsala nechutně morbidní komentář a šla se věnovat vnoučátkům.

Pochody se psy, které měly vyprokovovat konflikt s Araby vzešly z hlav maminek s kočárky, kterým vadila jejich přítomnost v lázeňském parku. Stala se z toho tak medializovaná akce, že přilákala i populistu a interního nácíčka Tomia Okamuru. Internet zaplavují články typu "nejsem rasista, ale bla, bla…" a výpis toho, že vlastně rasisti jsou, ale běda tomu, který by na to poukázal.Já se přiznám, že rasistka jsem taky. Nesouhlasím s tím, že by tady měli být trvale arabští imigranti, neboť jsem viděla, co vyvádí ve Švédsku. Bydlím v problémové čtvrti a nesouhlasím s tím, co tady dělají cikáni a feťáci. Ale vidím cestu ve změně, zpřísnění legislativy a v jejím důsledném vymáhání. V životě by mě nenapadlo to chtít řešit tak, že půjdu na demonstraci DSSS, nebo že si budu přát, aby ruina, ve které tady narkomani přežívají, lehla popelem i s nimi. Jenže těm, kteří takhle teď píšou a smýšlejí, by stačilo poslat někoho, kdo bude mít stejnou rétoriku, jako měl Hitler. Někoho, kdo tuhle většinovou masu strhne. Je mi poměrně ouzko z představy, že někdo takový se může objevit. Zatím takový není ani Vandas, ani Okamura, protože oba jsou figurky, které mají všechno, jen ne osobnost a charisma.

Momentální smýšlení společnosti se dá vysvětlit na Gaussově křivce:

Přičemž v době klidu ti průměrní občané inklinují spíše k těm pacifistům, avšak jakmile se objeví krizová situace, mají tendenci se radikalizovat a přiklánět k militantním hnutím a pak není problém maminky vidět na extrémistických pochodech s transparenty "Nejsme nácci, ale české mámy!" Otázka je, jestli děti chtějí takové mámy.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 higurashi-tym-cikady higurashi-tym-cikady | E-mail | Web | 20. srpna 2015 v 22:38 | Reagovat

Velice zajímavé téma, aktuální, a také vcelku skličující.... nikdo nepřizná, že si myslí něco špatného. A nejvíc nenávistní jsou takonec ti lidé, kteří se převlékají za ty největší beránky - "maminky", "babičky", "Slušní a tvrdě pracující lidé"....

2 Pražský poděs Pražský poděs | E-mail | Web | 21. srpna 2015 v 5:27 | Reagovat

Hm, tak mam pocit, že tady světlo světa spatřil nový druh- umírněný rasista, neboli myslící rasista. Nesnášim arabáče a cikány, ale...
Asi v tomhle případě použiju rétoriku a slova slavného nanebevzatého velmistra Konvičky, které památně pronesl v rozhovoru s Veselovským a lehce je přetransformuju: "Co blbneš, umírněný rasisto, kašli na to a pojď tady být jedním z nás- nerasistů..."

3 Lina Dee Lina Dee | E-mail | Web | 21. srpna 2015 v 8:47 | Reagovat

Tys evidentně nepochopil, o čem jsem tady psala. Raději prohlasim, ze jsem rasista, i když tomu  tak v závěru není, protože mi nevadí  jestli je člověk fialový nebo zelený, vadí mi násilí a to z jakékoliv strany. Proto radeji budu,  jak píšeš, "umirnenym rasistou", než nerasistou, stavejicim si mysli vyhlazovací tábory pro ty, co se mu nehodí do kramu.

4 Marsi Marsi | Web | 21. srpna 2015 v 12:48 | Reagovat

naprosto s tebou souhlasím, zajímavý článek ;)

5 Lálí Lálí | 22. srpna 2015 v 11:51 | Reagovat

V zásadě souhlasím. I souhlasím s tím, že společnost se radikalizuje.Je to jako s Breivikem. Střílel do dětí. A je úplně jedno, jestli byli růžové nebo zelené. Ideu měl možná dobrou, provedení však špatné. Zbraň taky není nebezpečná, pokud nemá střelivo a střelce. Zbraň se střelivem bez střelce je stejně bezpečná jako střelec se zbraní bez střeliva.V Životě by mě nenapadlo říkat, že že škoda, že někdo neuhořel...a podobně.
Ano, přísnější legislativa, důslednější vymáhání - nelze než souhlasit- ale jak ty, kteří o tom rozhodují k tomu přimět? To je oč tu běží, to je to, proč chápu, že řada lidi "rozhněvaných mladých mužů a žen" jde i na tyhle protestní akce. Už prostě nevidí, jak jinak říct těm, kdo rozhodují- už sakra NĚCO udělejte...
Osobně spíš čekám, že k něčemu dojde spíš než tady, tak za hranicema. V Makedonii už střílí gumovými projektily a je otázkou, kdy někdo nabije méně pružné střelivo- a nebo někdo z druhého tábora ztratí trpělivost...a nebo v Calais nějaký dobrodruh do drátů pustí proud....já nevím. Bojím se, že v tomto směru brzy něco přijde.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama