Logan... a spoilery vem čert

5. března 2017 v 12:37 | Lina Dee |  Recenze

Jako velké fanynce X-menů mi nemohl ujít letošní marvelácký film, věnovaný Wolverinovi. Nejdřív to vypadalo, že půjdu sama, protože moje BF, se kterou chodím do kina, byla po Wolverine: Origins dost skeptická. Pravda, zrovna Origins byl ze všech X-meních filmů nejslabší. Ale protože Wolverina miluju, jsem ochotná skousnout ledasco, čistě z lásky k tématu. Nakonec jsem ji ale ukecala a dost možná mě za to stále proklíná. A nikoliv proto, že by film byl nepovedený. Naopak.

Film se odehrává v nedaleké budoucnosti - kolem roku 2025 (nemám paměť na čísla) v době, kdy se kvůli vakcinaci lidstva již čtvrt století nenarodil žádný mutant. Stárnoucí a slábnoucí Logan se snaží žít spořádaným životem nájemného řidiče luxusní limuzíny, aby našetřil dost peněz pro sebe a Charlese, jakožto poslední dva mutanty na Zemi. Chtějí žít na jachtě a skrýt se před očima na jejich schopnosti již odvyklého lidstva. Charles navíc trpí Alzheimerovou chorobou, která u něj způsobuje záchvaty, ve kterých je jeho mysl schopná zničit všechny inteligentní bytosti ve velkém okruhu. Když už se zdá, že jsou jen krok od splnění snu a budou moci opustit neútulný azyl vodní nádrže na území Mexika

Jenže všechno mění jeden den, kdy Logana vyhledá mexičanka, žádající ho o pomoc pro sebe a dceru. Logan ji odmítne a vzápětí je kontaktován dalším člověkem, znajícím jeho identitu - Donaldem Piercem, zastupující podivnou společnost Transigen. Ten ve skutečnosti nehledá Wolverina, ale onu mexičanku. Logan chce mít klid, takže ho pošle do háje stejně, jako ji. Netrvá dlouho a ona ho opět vyhledá, zavolá si ho i s jeho limuzínou. Slíbí mu nemalou finanční odměnu, když ji a dceru odveze přes celé USA za hranice Kanady. Vidina peněz na jachtu a na léky pro profesora Logana přesvědčí. Následuje kolotoč více a méně překvapivých zjištění a emocí. Víc už vám neřeknu, jenom to, že budete potřebovat kapesníky, tuny kapesníků, pokud u filmů brečíte.

Když řeknu, že je to nejsmutnější Marvel, jaký jsem viděla, nebudu lhát. Když řeknu, že nejkrvavější, a nejpromakanější… taky. Hugh Jackman a Patrick Stewat brali tento film jako rozloučení se svými životními rolemi a pojali to setsakra dobře, dali do toho tolik, že starý a zmatený profesor X a zničený, bolavý a alkoholu propadající Wolverine, mě rozlítostnili už na začátku. A ta chvilka, kdy se Logan dal dohromady a člověk si mohl říct, to je on, můj Wolverine, byla setsakra krátká. Nakonec - i přes tu hromadu smutku vidím otevřená vrata jako blázen a jiskřičku naděje v novou generaci X-menů.

Kdo jste ještě nebyl v kině, běžte. Rozhodně to nebudou vyhozené peníze.

5/5 jsem unešena


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama