Ghost in the shell

2. dubna 2017 v 22:52 | Lina Dee

Když jsme byly s Mončou na Loganovi, zaujal nás trailer na Ghost in the shell. Pro ni, jako pro fandu do anime to byla jasná volba, a mně se líbila nastíněná myšlenka a vizuální stránka filmu. Takže když na to došlo, rozbila jsem prasátko a daly jsme si to dokonce ve 3D.

Dobře jsme udělaly, protože luxusní svět budoucího Japonska si 3D rozhodně zasloužil. Jednou z věcí, kterou jsem kvitovala s povděkem, bylo, že to natočili až teď, kdy jsou vizuální efekty opravdu na výši. Ulice plné holografických reklam mi přišly velice uvěřitelné, už teď jsou plné světelných tabulí a tohle beru jako velmi přirozený vývoj. A pro diváka je to vyloženě pastva pro oči. Předloha vznikla už v roce 1995 a skoro nechápu, jak mohli už tehdy tušit, jak moc bude svět závislý na informačních technologiích a jak důležitá budou data ohrožena hackerskými nájezdy. Do toho příběh ženy, lidského mozku, lidské duše zavřené v robotické skořápce. Minulost, nejasná - pár útržkovitých vzpomínek a hodně pochybností. Filozofická rovina a hledání vlastního JÁ opravdu hodně film povyšuje nad bezduchou střílečku.

Mrkla jsem se na recenze na CSFD a mám z nich pocit, že dost lidí vůbec nepochopilo, co je na tom filmu tak znepokojivé, nebo se na to koukali jedním okem, jinak nemůžu ta hodnocení pochopit. Já třeba měla pochybnosti a nakonec jsem odešla z kina fakt hodně spokojená.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lucka Lucka | E-mail | Web | 3. dubna 2017 v 10:02 | Reagovat

Taky jsem to teď viděla a souhlasím s tebou. Bylo to povedené.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama